DOLAR

9,6145$%1.39

EURO

11,1604%1.17

STERLİN

13,2245£%1.15

GRAM ALTIN

556,01%1,49

BİST100

1.522,04%0,18

BİTCOİN

587484฿%4.2235

ETHEREUM

39887Ξ%3.60534

a

Jandarma Genel Komutanlığı Lise Mezunu 912 Subay ve Astsubay Adayı Alımı Başvuruları Başladı!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi askeri personel alım başvuruları başladı. 912 Askeri Personel adayı alımı yapılacak olup en az lise mezunu olanlar başvurabilecek. İlanın Detaylarını Siz Değerli İş Kovanı Okurlarımızla Paylaşıyoruz

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayımlanan ilan ile Askeri Personel Alımı müracaatları başladı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yapılacak olan Erkek Talebe alımları için müracaat süreci başladı. Bu istikamette Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf Subay ve Astsubay eksikliğini karşılamak üzere Lise mezunu adaylar içerisinden erkek talebe alımı yapacak.

912 ASKERİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Jandarma Bünyesine Lise Mezunu 912 Talebe alımı yapacak. Bu kapsamda Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu ( JAMYO ) 712 Erkek Öğrenci temini yapacak. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri fakültesine 200 Erkek Talebe temini yapılacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay ihtiyacını karşılamak emeliyle müracaatlar 12 Temmuz-08 Ağustos 2021 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. Müracaatların başlama ve bitiş saatleri, temin koşulları ve diğer ayrıntılar; www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr adreslerinde yer alan “2021 senesi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğrenci Müracaat Rehberi’nde belirtilmiştir.

Başvurular yalnızca, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığıyla yapılacaktır

BAŞVURU KOŞULLARI NEDİR?

a. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı ve erkek olmak,

b. Lise veya lise eşiti meslek okullarından mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak vaziyette olmak veya eşitliği Ulusal Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak,

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre başvuru yapılan sene Ocak ayının biri (01 Ocak 2021) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, [01 Ocak 2000 ve sonrası doğumlular müracaat yapabilecektir. (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden evvelki yaşları asal alınır. Bu husus, imtihanlar ve kayıt-kabul işlemleri esnasında kontrol edilecektir.)]

ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması pozitif olmak,

d. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya adli bir engeli bulunmamak,

e. www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “2021 senesi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğrenci Müracaat Rehberi’nde belirtilmiş olan başvuru koşullarını taşımak.

Ayrıca adaylardan YKS puan şartıda aranacak olup ilgili detaylara ve şartlara ulaşmak için aşağıdaki Klavuzları kullanabilirsiniz.

KLAVUZ 1
KLAVUZ 2

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 200 Subay Alımı İçin Duyuru Yayımladı! YKS TYT Puanı Kaç? Şartlar Nedir?

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

$
£
฿

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.